Infinity Zieleniec Ski & Spa

Aparthotele w górach coraz bardziej popularne. Dlaczego?

Polacy wyjeżdżający w góry coraz chętniej wybierają apartamenty o podwyższonym standardzie wykończenia zamiast hotelowych pokoi. To dobra wiadomość dla osób, które chcą zainwestować w aparthotele. Sprawdźmy, dlaczego apartamenty na wynajem w górskich miejscowościach tak szybko zyskują popularność.

Coraz więcej narciarzy w Polsce

Jak wynika z przeprowadzonych kilka lat temu badań, blisko 30% Polaków potrafi jeździć na nartach lub desce snowboardowej. To znacznie więcej niż jeszcze dziesięć czy piętnaście lat temu. Obecnie ponad cztery miliony osób wyjeżdża na narty przynajmniej raz w roku.

Na popularyzację narciarstwa w Polsce wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim jest to coraz lepsza infrastruktura, która ułatwia rozpoczęcie swojej przygody z nartami. Jeszcze kilka lat temu  większa popularnością cieszyły się zagraniczne ośrodki narciarskie głównie w alpach, gdzie oprócz lepszych warunków pogodowych o wiele lepsze było całe narciarskie zaplecze. Dziś sytuacja uległa jednak istotnej zmianie. Dynamicznie rozwijające się polskie ośrodki coraz śmielej konkurują z zagranicznymi, przyciągając coraz większą liczbę pasjonatów każdej odmiany narciarstwa. 

Wystarczy spojrzeć na Zieleniec, gdzie znajduje się jeden z największych ośrodków narciarstwa w Polsce i powstający tam wyjątkowy aparthotel. Fani białego szaleństwa mają do dyspozycji ponad 23 kilometry malowniczo położonych i świetnie przygotowanych tras narciarskich. Do tego liczne szkółki, wypożyczalnie sprzętu, bazę gastronomiczną i aparthotel w górach. Słowem, wszystko czego potrzebują narciarze.


Góry popularne również latem

Górskie miejscowości oblegane są nie tylko zimą. Wpływ ma na to zmiana preferencji wakacyjnych Polaków – obecnie połowa rodaków deklaruje, że letni wypoczynek ma zamiar spędzić w naszym kraju. Co ciekawe, aż co trzecia osoba jako cel podróży wybiera góry zamiast morza.

Każdy, kto chociaż raz spędził tak urlop, wie, że góry latem mają swój klimat. To właśnie w lecie można zobaczyć prawdziwy mikroklimat regionu. Pokochają go przede wszystkim fani pieszych oraz rowerowych wycieczek, którym wycieczkę umilą atrakcyjne górskie widoki.

W góry przyciąga również rozbudowana infrastruktury hotelowej. Znajdujące się w nowoczesnych obiektach baseny, siłownie, sale zabaw, sauny czy całe strefy SPA zachęcają do przyjazdu nie tylko zimą.


Apartamenty – bo lubimy luksus

W ostatnich latach Polacy nie tylko zmienili preferencje dotyczące kierunku wakacyjnych podróży. Obecnie zamiast szukać pokoju w hotelu lub hostelu, coraz więcej polskich turystów decyduje się wynająć na wakacje apartament lub miejsce w aparthotelu w górach. Nie może to dziwić. Apartamenty mają sporo do zaoferowania.

Z reguły apartamenty są również dużo bardziej przestronne niż pokojowe hotele. To duża zaleta dla rodzin z dziećmi oraz grup znajomych. 

Za tym rozwiązaniem przemawia jeszcze jedno: standard wykończenia. Nowoczesne apartamenty oferują znacznie bogatsze wykończenie niż pokoje w hotelach. Do dyspozycji gości jest duża łazienka, funkcjonalny salon i sprzęt elektroniczny. Ofertę aparthotelu w wielu przypadkach uzupełniają strefy wellnes czy bogate zaplecze gastronomiczne. Takie dodatki doceniają przede wszystkim turyści wyjeżdżający na dłuższy wypoczynek, którzy w jednym miejscu otrzymują wszystko, czego potrzebują. 


Inwestycje w aparthotele coraz popularniejsze

Rosnąca liczba fanów narciarstwa, spadająca sezonowość i coraz większe zainteresowanie apartamentami – to wszystko sprawia, że górskie miejscowości przyciągają nie tylko turystów, ale również inwestorów.

Swoje pieniądze inwestują najczęściej w aparthotele, czyli hybrydę hotelu oraz apartamentów. Takie obiekty łączą w sobie swobodę, komfort i luksus apartamentów z udogodnieniami infrastruktury hotelowej. Goście mają więc do dyspozycji również basen, restaurację, SPA i siłownie. Chcesz poznać korzyści wynikające z inwestycji w aparthotele w systemie condo?

Przeczytaj ten → artykuł.

Aparthotele w górskich miejscowościach stanowią dla inwestorów kuszącą alternatywę dla innych form zarabiania na nieruchomościach. Średnia stopa zwrotu oscyluje na poziomie 6-7% w skali roku, co jest wynikiem znacznie lepszym niż w przypadku lokat czy obligacji. Co ważne, sam dochód jest w pełni pasywny, ponieważ obsługą gości zajmuje się firma zarządzająca obiektem.

Poznaj Aparthotel Infinity Zieleniec Ski & SPA – długoterminową inwestycję, którą stanowią wykończone pod klucz apartamenty w systemie condo. Dowiedz się też, jak lokalizacja hotelu wpływa na atrakcyjność inwestycji.