Infinity Zieleniec Ski & Spa

Zieleniec latem – co robić, gdzie się zatrzymać?

Zieleniec to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. W okresie zimowym do tej części Dusznik Zdrój zjeżdżają tysiące turystów z kraju i zagranicy, aby cieszyć się doskonale przygotowanymi trasami zjazdowymi. Jak się jednak okazuje, do Zieleńca warto przyjechać również latem. Jakie letnie atrakcje Zieleńca przyciągają turystów? Sprawdź nasze propozycje.


Zieleniec - atrakcje turystyczne

Do Zieleńca latem chętnie przyjeżdżają fani aktywnego wypoczynku. Tutejsza infrastruktura pozwala na uprawianie wielu dyscyplin sportu, na czele z bieganiem i kolarstwem górskim, a piękne widoki i zabytki zachęcają do aktywnego spacerowania. Sprawdź, co można robić latem w Zieleńcu.

Trasy rowerowe Singletrack Glacensis

Odwiedzając Zieleniec latem warto zabrać ze sobą rower. Jest tutaj doskonała baza dla fanów turystyki rowerowej. Co ważne, coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy górskich wycieczek rowerowych, jak i kolarze szosowi.

W ramach projektu tras Singletrack Glacensis, na całej Ziemi Kłodzkiej stworzono 23 pętle rowerowe o łącznej długości ponad 260 km. Trasy charakteryzują się różnymi stopniami trudności, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć dla siebie idealny szlak rowerowy.

Z możliwości tego terenu korzystają nie tylko amatorzy. Tutejsze trasy doceniają także zawodowi kolarze, na czele z Mają Włoszczowską. To właśnie na trasach w Zieleńcu szlifowała ona swoją formę przed Olimpiadą w Pekinie w 2008 roku, gdzie ostatecznie zdobyła srebrny medal. W pobliżu Zieleńca przebiegają pętle Orlicka, Sołtysia, Widokowa i Gajowa

Wieża widokowa na Orlicy - nowa atrakcja Zieleńca

Wieża widokowa na Orlicy to atrakcja turystyczna Zieleńca, na którą odwiedzający długo czekali. Było jednak warto. Widok, który rozpościera się na poziomie 1084 m n.p.m. zapiera dech w piersiach.

Sama wieża znajduje się około 50 metrów od szczytu góry Orlica. Dotrzeć można do niej dwoma szlakami turystycznymi - szlakiem zielonym od zachodniej części Zieleńca lub szlakiem czerwonym biegnącym częściowo po czeskiej stronie gór. Do wieży widokowej można dostać się również rowerem, co na pewno ucieszy fanów kolarstwa górskiego.

Na miejscu czeka 25-metrowa wieża widokowa ze specjalnym schronem dla turystów. Dzięki ławkom i miejscom na rowery mogą oni odpocząć w zasłoniętym pomieszczeniu - na przykład na wypadek burzy.

Ranczo Gryglówka

Turyści mogą podziwiać Góry Orlickie nie tylko podczas pieszych czy rowerowych wycieczek, ale również z grzbietu pięknych wierzchowców. Taką możliwość oferuje ranczo Gryglówka - jedna z największych atrakcji turystycznych Zieleńca.

Stajnia znajduje się przy stoku narciarskim ośrodka Gryglówka. Zajęcia tam prowadzone są przez cały rok. Odwiedzający mogą skorzystać z indywidualnych lekcji z instruktorem. W miesiącach wiosenno-letnich, instruktorzy organizują konne wycieczki w teren. To nie lada atrakcja dla miłośników tych pięknych zwierząt.

Zieleniec latem - Disc Golf Park

Zieleniec atrakcje oferuje również fanom rywalizacji.

Disc golf to gra bazująca na zasadach klasycznego golfa. Różnica polega na tym, że zamiast niewielkiej białej piłeczki, do dołka (a w zasadzie kosza) trafić należy specjalnym dyskiem. Zadaniem gracza jest przejście całego pola, trafiając do każdego kosza. Wygrywa ten, który potrzebował będzie do tego najmniejszej liczby rzutów.

Disc golf powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 70 jako kontynuacja fascynacji frisbee. Dzisiaj gra ta jest znana już na całym świecie. Również w Polsce.

Pole disc golfowe w Zieleńcu to 10 dołków, maty rozbiegowe ze sztucznej trawy i certyfikowane kosze. Długość pojedynczego dołka wahają się od 50 do 150 metrów - podobnie jak w klasycznym golfie, gracz rozpoczyna na tzw. tee. O szybie zaliczenie dołka nie jest jednak łatwo. DiscGolfParku znajduje się w obszarach leśnych. Występują więc liczne naturalne przeszkody, które stanowią celowe utrudnienie. Będąc latem w Zieleńcu, koniecznie należy odwiedzić Disc Golf Park.

Dusznicki Express

Trasa Dusznickiego Expressu wiedzie z Dusznik-Zdrój do Zieleńca. Łącznie jest 12 kilometrów, które pokonuje się w spokojnym tempie, umożliwiającym robienie zdjęć. Podczas podróży, turyści zagłębiają się w historii okolicy, odwiedzając najważniejsze miejsca Zieleńca i okolic - między innymi czeskie schronisko Masarykova Chata i Torfowisko pod Zieleńcem.

Zamiast wpisywać w Google ,,Zieleniec i okolice - co warto zobaczyć?” wybierz się w podróż Dusznickim Expressem. Cała podróż zajmuje około 90 minut i w tym czasie zobaczysz najważniejsze miejsca tej malowniczej okolicy.

Zieleniec latem - gdzie się zatrzymać?

Wybierając się do Zieleńca latem, warto wybrać hotel, który zapewni atrakcje umilające pobyt. Takim ośrodkiem bez wątpienia będzie Infinity Zieleniec ski&spa. Luksusowy hotel to nie tylko apartamenty o wysokim standardzie wykończenia, ale również kompleks SPA, sale zabiegowe i sauny. Do tego kawiarnia, restauracja i różne widoki na sudeckie pasma.

Wszystko zostało zamknięte w niesamowitej bryle architektonicznej. Wszystko wpisuje się w górski krajobraz, a sam hotel ma wszystko, aby stać się sercem Zieleńca.

Przeczytaj więcej o aparthotelu Infinity Zieleniec