Infinity Zieleniec Ski & Spa

Wybór nieruchomości condo a lokalizacja

Lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników, który muszą brać pod uwagę inwestujący w nieruchomości. Dotyczy to również nieruchomości condo. Dlaczego ma tak ogromne znaczenie?

Lokalizacja nieruchomości daje zysk

Conrad Hilton, twórca sieci hoteli sygnowanych jego nazwiskiem powiedział kiedyś, że trzy najważniejsze czynniki, które należy brać pod uwagę przy zakupie nieruchomości to „lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja”. Mimo że słowa te zostały wypowiedziane już ponad 100 lat temu, to dalej trzeba uznawać je za aktualne.

Potwierdzają to wyniki samych hoteli – te znajdujące się w atrakcyjniejszych lokalizacjach nie mogą narzekać na obłożenie, nawet jeśli żądają wyższych stawek za nocleg.

Turyści coraz częściej cenią sobie wygodę, kosztem wyższych opłat. Wybierają więc hotele położone bliżej atrakcji turystycznych, z lepszą infrastrukturą i przyjaznym otoczeniem, zamiast ośrodków znajdujących się daleko od celu podróży. Według ekspertów ten argument przybierze jeszcze bardziej na sile w kolejnych latach. Od dawna obserwujemy bowiem, że szybciej rośnie podaż powierzchni hotelowych niż popyt na nie. Hotele muszą ze sobą coraz mocniej konkurować, a często kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie lub porażce jest właśnie lokalizacja.

Przeczytaj też: Co to jest system condo?

Myśl o ryzyku

Z punktu widzenia inwestora działającego w branży condo, korzystna lokalizacja nieruchomości pośród turystycznych atrakcji daje większy potencjał wysokiego poziomu obłożenia również poza szczytami sezonu turystycznego.

Poprawiająca się sytuacja finansowa i materialna wielu grup społeczeństwa sprawia, że coraz częściej Polacy korzystają z wypoczynku wiosną czy nawet późniejszą jesienią. Mniejszy ruch na szlakach czy rowerowych trasach i bogata oferta stref spa w większości tego typu obiektów to doskonała perspektywa. I to nawet w przypadkach krótszych pobytów. Posiadanie apartamentu w górach otwiera przed właścicielami zupełnie nowe możliwości niezależnie od sezonowych, pogodowych czy nawet zawodowych okoliczności.

Condo nieruchomości: lokalizacja w skali makro

Porównując nieruchomości condo, warto brać pod uwagę dwa aspekty lokalizacji: skalę makro i mikro.

Skala makro obejmuje wybór miejscowości lub regionu, w którym zamierzasz zainwestować w condo. W ostatnich latach trend obejmował dwa kierunki: duże miasta oraz kurorty turystyczne.

Dzisiaj inwestorzy częściej spoglądają w kierunku hoteli w górskich i nadmorskich kurortach, gdzie popyt na powierzchnie hotelowe jest ogromny, a konkurencja mniejsza niż w dużych ośrodkach miejskich.

Dokonując analizy lokalizacji w skali makro, należy sprawdzić:

  • atrakcje turystyczne,
  • sezonowość lokalizacji,
  • popularność danego regionu,
  • potencjał otoczenia.

Aparthotele w kurortach turystycznych: lokalizacja w skali mikro

Drugim aspektem analizy lokalizacji jest skala mikro. Dotyczy ona już konkretnej miejscowości lub danego regionu i niestety jest często pomijana przez potencjalnych inwestorów.

Jak łatwo się domyślić, nie każdy hotel w Sopocie, Gdańsku lub Zieleńcu odniesie sukces. Większe szanse na przyciągnięcie gości mają obiekty zlokalizowane w pobliżu atrakcji turystycznej, która stanowi magnes na turystów. Lepiej jest więc mieć hotel w pierwszej linii brzegowej niż daleko od morza. Większe szanse na powodzenie ma obiekt w pobliżu stoku narciarskiego niż ten zlokalizowany 5 km od niego.

Analizując lokalizację w skali mikro, warto wziąć pod uwagę:

  • bliskość atrakcji,
  • infrastrukturę drogową,
  • infrastrukturę wokół hotelu,
  • konkurencję,
  • położenie hotelu,
  • otoczenie.

Nieruchomości condo Zieleniec

Jak widzisz, lokalizacja ma kluczowe znaczenie dla inwestycji w nieruchomości condo. Dotyczy to zarówno potencjalnych zysków (lepsza lokalizacja to więcej gości), jak i z perspektywy ograniczania ryzyka inwestycyjnego (łatwiej sprzedać nieruchomość w dobrym położeniu).

W realizację obu tych celów doskonale wpisuje się inwestycja Infinity Zieleniec. Nieruchomość położona jest w sąsiedztwie wyciągów narciarskich w samym sercu, jednego z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zieleniec przyciąga jednak nie tylko fanów narciarstwa. Przyjeżdżają tutaj również pasjonaci aktywnego wypoczynku i szukający relaksu turyści.