Infinity Zieleniec Ski & Spa

Korzyści z zakupu nieruchomości w modelu condo

Inwestycja w condohotel to doskonały sposób na lokowanie wolnych środków finansowych. Nieruchomości od lat są jedną z najatrakcyjniejszych form inwestowania, a model condo zapewnia posiadanie nieruchomości turystycznej bez konieczności poświęcania czasu na obsługę rezerwacji. To nie jedyna korzyść wynikająca z zakupu nieruchomości w modelu condo. Sprawdź, co jeszcze powinno przekonać Cię do tej formy lokowania kapitału.

Jeśli dopiero zaczynasz, najpierw sprawdź, czym jest model condo.

Bezobsługowość

Problemem w przypadku zakupu nieruchomości na wynajem jest konieczność bieżącej obsługi mieszkania. Na barkach inwestora spoczywa między innymi poszukiwanie najemców, podpisywanie umów czy też obsługa rezerwacji (w przypadku wynajmu krótkoterminowego).

Ogromną korzyścią systemu condo jest fakt, że obowiązki te wykonuje firma zarządzająca.

W momencie zakupu apartamentu lub pokoju hotelowego inwestor podpisuje umowę najmu, w której powierza zarządzanie lokalem wyspecjalizowanemu podmiotowi. To pracownicy tej firmy odpowiadają za obsługę hotelu, co sprawia, że kupno lokalu w modelu condo jest inwestycją w stu procentach pasywną.

Stały przypływ pieniędzy

Wynagrodzenie z wynajmu lokali w ramach modelu condo jest wypłacane co miesiąc lub kwartalnie. To dobra wiadomość dla inwestorów, ponieważ dzięki temu zyskują oni większą elastyczność niż w przypadku wypłat rocznych – jak to ma miejsce przy dywidendach giełdowych spółek.

Wysoka stopa zwrotu

Ile można zarobić na lokalu w condohotelu? Czynników wpływających na finalny zysk jest co najmniej kilka. Przede wszystkim są to lokalizacja oraz standard samego hotelu. Im atrakcyjniejsza turystycznie miejscowość oraz wyższy poziom wykończenia, tym większe na większe zyski może liczyć inwestor.

Bardzo ważna jest również skuteczność zarządcy budynku. To od jego działań zależy, czy goście będą odwiedzać hotel lub apartamenty – co w dłuższej perspektywie ma przełożenie na wysokość stopy zwrotu.

Generalnie większość inwestycji w modelu condo oferuje zyski na poziomie do 5-7% w skali roku od kwoty zainwestowanej w nieruchomość. To znacznie więcej niż można zarobić na lokatach czy inwestując w obligacje.

Warto przy tym pamiętać, że nieruchomości sprzedawane w systemie condo oferują pewny zysk na określonym poziomie, dlatego bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z umową podpisywaną z zarządcą – to w niej znajdują się informacje na temat rozliczania zysków.

Możliwość korzystania z hotelu

Najlepsze inwestycje realizowane w modelu condo znajdują się w kurortach turystycznych. W ich otoczeniu są więc stoki narciarskie, plaże oraz atrakcje kulturalne. Mało tego, nowoczesne condohotele wyposażone są w baseny, siłownie i strefy SPA.

Jako właściciel lokalu masz pełny dostęp do swojego lokalu, dzięki czemu masz możliwość korzystania z tych wszystkich atrakcji.

Nieruchomości w systemie condo oferowane przez Infinity Zieleniec są więc doskonałą inwestycją dla osób aktywnych, które uwielbiają spędzać w wolny czas w najlepszych ośrodkach turystycznych.

Mniejsze ryzyko niż w przypadku wynajmu krótkoterminowego

Wynajmując mieszkanie lub apartament na krótkie okresy (np. za pośrednictwem Airbnb), właściciel zarabia w momencie, gdy przyjmuje gości. To atrakcyjny model biznesowy, jednak wiąże się ze sporym ryzykiem - inwestor nie zarobi, jeśli nie znajdą się chętni na wynajęcie jego nieruchomości.

Z dużo mniejszym ryzykiem wiąże się model condo. Korzyścią tego rozwiązania jest fakt, że zyski wypłacane są od obrotu całego hotelu, a nie konkretnego lokalu. Inwestor zarabia więc nawet wówczas, gdy zakupiony przez niego apartament jest akurat pusty. To znacznie obniża ryzyko związane z inwestycją w nieruchomość.

Podsumowanie

To oczywiście nie są jedyne korzyści wynikające z inwestycji w nieruchomości condo. Na długiej liście zalet musi znaleźć się miejsce także dla niższych kosztów utrzymania nieruchomości, większego poziomu bezpieczeństwa lokalu oraz prestiżu, szczególnie jeśli nieruchomość położona jest w rozpoznawalnej okolicy.