Infinity Zieleniec Ski & Spa

Wyjaśniamy pojęcia: co to jest aparthotel?

Z aparthoteli korzysta coraz więcej Polaków, którzy doceniają oni wygodę, luksus i możliwości. Sprawdź, czym dokładnie są aparthotele i dlaczego warto w nie inwestować pieniądze.


Aparthotel - co to jest?

Aparthotel, co to takiego? Takie pytanie może się pojawić, gdy pierwszy raz usłyszysz to pojęcie. Być może zastanawiasz się też, co ma do zaoferowania Infinity Zieleniec ski&spa.

Jak jednak sama nazwa wskazuje, aparthotele to połączenie apartamentów i hoteli. Odwiedzający otrzymuje dostęp do w pełni umeblowanego małego mieszkania o podwyższonym standardzie wykończenia. Oprócz pokoi, salonu i łazienek znajduje się w nim zwykle również kuchnia, która pozwala na samodzielne przygotowywanie posiłków.

Z drugiej strony, goście hotelowi mogą korzystać także z wszystkich możliwości oferowanych przez hotel. Mają więc dostęp do restauracji, SPA, siłowni i innych atrakcji znajdujących się w obiekcie wypoczynkowym. Oprócz tego, nad ich komfortem odpoczynku czuwa także obsługa hotelu - sprzątaczki, kelnerzy i service room. Między innymi dlatego, o aparthotelach mówi się, że są to apartamenty z obsługą.

 

Korzyści korzystania z aparthoteli

Polacy wiedzą już, co to jest aparthotel. Mało tego. Z aparthoteli korzysta coraz więcej osób. Trudno im się dziwić. Rozwiązanie to oferuje szereg korzyści. Oto najważniejsze z nich:

  • Wygoda apartamentu - odwiedzający ma pełną swobodę korzystania z wynajętego apartamentu. Dzięki w pełni wyposażonej kuchni (jeśli taka jest) może samodzielnie przygotowywać posiłki, co jest korzystną opcją dla rodzin z dziećmi lub osób dbających o własną dietę. Dodatkowo apartamenty posiadają pełne wyposażenia - jak mieszkania. Goście korzystają więc z WiFi, telewizji i kina domowego.

  • Obsługa hotelu - jedzenie z hotelowej restauracji dostarczone do pokoju? Nie ma problemu. Butelka dobrego wina do kolacji? Również nie ma problemu. Wymiana pościeli i sprzątanie apartamentu? Wszystko w cenie. Goście wybierający aparthotele na każdym kroku korzystają z pomocy obsługi hotelowej.

  • Dostęp do atrakcji - dobry hotel nie tylko pokoje, ale również SPA, siłownia, restauracja, sala zabaw dla dzieci czy sale konferencyjne. Wynajmujący mieszkanie w aparthotelu mogą korzystać z wszystkich dodatkowych udogodnień.

  • Dobra lokalizacja - aparthotele to obiekty turystyczne, które są zazwyczaj położone w atrakcyjnych lokalizacjach. Czasami jest to centrum miasta, innym razem góry lub morze.

  • Wysoki standard - aparthotele to typ obiektów hotelowych, który przeznaczony jest dla wymagających gości.

 

Kto najczęściej korzysta z aparthoteli?

Polacy wiedzą już, co to jest aparthotel. Mało tego. Coraz częściej korzystają z tego typu rozwiązań.

Ze względu na większą przestrzeń i pełne umeblowanie, z aparthoteli chętnie korzystają rodziny z dziećmi. Jeśli apartament posiada kuchnie to mamy możliwość samodzielnego przygotowania posiłku. Jest to wygodne rozwiązanie. Dodatkowo pokoje zajmowane przez dzieci znajdują się w ramach jednego apartamentu - nie ma więc konieczności wynajmowania dwóch czy trzech pokoi.

Korzystna relacja ceny do jakości sprawia, że aparthotele to wręcz idealne rozwiązanie dla grup znajomych wyjeżdżających na wakacje. W ramach jednej opłaty otrzymują oni dostęp do całego mieszkania, gdzie mogą nie tylko nocować, ale również odpoczywać i przygotowywać jedzenie.

Na nocleg w aparthotelu decydują się także klienci biznesowi. Wifi, pełne umeblowanie i przestrzeń to zalety, które doceniają osoby odwiedzające dany obiekt w celach zawodowych. Dodatkowo hotele oferujące apartamenty znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach, co może podnieść prestiż biznesowego spotkania.

 

Inwestowanie w aparthotele

Rosnąca popularność i świadomość, co to jest aparthotel sprawia, że cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród inwestujących w nieruchomości. Co ważne, ta forma zarabiania na nieruchomościach wymaga poświęcenia dużo mniejszej uwagi niż standardowy wynajem apartamentów. Zarządzanie mieszkaniem oddawane jest bowiem zarządcy obiektu. To on odpowiada za zapewnienie wystarczającej liczby gości i funkcjonowanie hotelu.

Zainteresowanie inwestowaniem w aparthotele rośnie z jeszcze jednego powodu. Niskie oprocentowanie lokat bankowych sprawia, że inwestorzy poszukują alternatywnych form lokowania swoich oszczędności. Średni zysk w przypadku apartamentów w hotelach wynosi 5-7% w skali roku.

Regularnie wypłacane zyski to nie jedyna korzyść, którą mogą uzyskać właściciele nieruchomości w aparthotelach. Posiadany apartament może służyć również jako cel wakacyjnej podróży. W ramach podpisywanej umowy, właściciele mają prawo do tzw. pobytu właścicielskiego. W jego trakcie korzystają nie tylko z dogodności samego apartamentu, ale również całego hotelu.

 

Aparthotel vs condo - różnice

Na pierwszy rzut oka, aparthotele i condohotele to pojęcia oznaczające to samo. Teraz już jednak wiesz, co to jest aparthotel i jeśli przyjrzysz się im bliżej to zobaczysz drobną różnicę. W przypadku condohoteli inwestor nabywa na własność hotelowy pokój, natomiast w aparthotelach jest to apartament, czyli pełnoprawne mieszkanie. Wybierz swój aparament w Infinity Zieleniec ski&spa.