Infinity Zieleniec Ski & Spa

Nieruchomości jako bezpieczny sposób lokowania kapitału

Nieruchomości inwestycyjne od lat są uważane za najbezpieczniejszą formę lokowania pieniędzy. Nie tylko dobrze chronią zgromadzony kapitał, ale również zapewniają stabilny zysk. Nic więc dziwnego, że tak wielu inwestorów decyduje się przeznaczyć swoje oszczędności na zakup mieszkania, apartamentu czy działki. Dowiedz się, dlaczego jest to dobre rozwiązanie.


Dlaczego inwestowanie w nieruchomości jest bezpieczne?

Nawet miłośnicy inwestowania w akcje, kryptowaluty czy obligacje wiedzą, że nieruchomości są najbezpieczniejszą opcją inwestycyjną. Oto 5 powodów, dlaczego tak jest.

  1. Stabilność. Alternatywą dla nieruchomości jest inwestowanie w akcje, obligacje, złoto, czy na przykład rozwijanie własnego biznesu. Każda z tych opcji pozwala osiągać ponadprzeciętne zyski, ale wiąże się to z większym ryzykiem. Wystarczy krach na giełdzie, aby skupowane przez lata akcje przestały mieć jakąkolwiek wartość. Rynek nieruchomości wykazuje się dużo większą stabilnością. Nawet w czasie recesji posiadane przez Ciebie aktywa nie powinny tracić na wartości.

  2. Inwestycja w ziemię. Za nieruchomościami przemawia również ich fizyczny charakter. Musisz pamiętać, że ziemia jest zasobem ograniczonym - nie ma sposobu, aby było jej więcej. Ograniczona podaż sprawia, że cena ziemi, a co za tym idzie również nieruchomości, będzie z biegiem lat rosła.

  3. Regularny dochód. Większość inwestorów myśli o uzyskiwaniu zysków tu i teraz. Lokując kapitał w nieruchomościach na wynajem (np. w systemie condo) możesz liczyć na comiesięczny zysk. Takiej gwarancji nie ma np. przy inwestowaniu na giełdzie.

  4. Dostępne dla wielu. Inwestowanie w akcje czy biznesy wymaga dużej wiedzy lub wsparcia profesjonalnego doradcy finansowego. Inwestycje na rynku nieruchomości są prostsze. Nie potrzeba do tego dedykowanych studiów czy kursów. Potrzebna jest jedynie odpowiednia ocena potencjalnych zysków i ryzyka.

  5. Wielopokoleniowa korzyść. Inwestycja w nieruchomości przyniesie korzyści nie tylko Tobie, ale również kolejnym pokoleniom.

 

Sposoby zarabiania na nieruchomościach

Równie długa jest lista możliwych sposobów zarabiania na nieruchomościach. Inwestorzy mogą wybierać między strategiami długo- i krótkoterminowymi. Pieniądze mogą zarobić również jednorazowo lub wybrać comiesięczny zysk.

Oto najpopularniejsze formy inwestowania w nieruchomości

  • Wzrost wartości w czasie - podaż nieruchomości jest ograniczona, więc ich wartość rośnie w czasie. Wystarczy więc kupić mieszkanie lub działkę i poczekać, aż urośnie jej cena. Inwestując z myślą o zarobku na wzroście wartości nieruchomości warto zwrócić uwagę na: cenę zakupu, okolicę oraz możliwości rozwoju danego obszaru.

  • Wynajem długo- i krótkoterminowy - dotyczy to przede wszystkim mieszkań i apartamentów, a także w mniejszym stopniu dzierżawy gruntów rolnych lub powierzchni magazynowych. Inwestycje w nieruchomości na wynajem są opłacalne, jednak niosą pewne ryzyko. Brak najemców powoduje, że właściciel nieruchomości traci pieniądze - musi on pokryć koszty utrzymania nieruchomości.

  • Condo nieruchomości - zakup apartamentu w aparthtelu to coraz popularniejsza opcja wśród inwestujących w nieruchomości. System ten pozwala rozpocząć działalność w branży turystycznej bez inwestowania ogromnych pieniędzy w budowę własnego ośrodka przy jednoczesnym przerzuceniu kosztów utrzymania na operatora. Przeczytaj więcej, czym jest system condo.

  • Flipy - metoda ta polega na wyszukiwaniu i kupowaniu nieruchomości o zaniżonej cenie, a następnie ich sprzedaż po wyższej cenie. Wartość nieruchomości najczęściej podnoszona jest przez jego wyremontowanie.

Wybór tego, jak zaczniesz inwestycje w nieruchomości zależy w dużej mierze od Twoich preferencji. Każdy z tych sposobów różni się poziomem potencjalnych zysków, wymaganą wysokością inwestycji oraz czasem, który należy poświęcić na ich zarządzanie.

 

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w modelu condo?

Condo nieruchomości to gałąź rynku nieruchomości, która zdobywa coraz większe uznanie wśród inwestorów. Na zakup nieruchomości w modelu condo decydują się nie tylko doświadczeni przedsiębiorcy, ale również osoby dopiero rozpoczynające przygodę w branży.

Za systemem condo przemawia szereg korzyści, który wyróżnia ten model na tle innych sposobów inwestowania w nieruchomości.

Przede wszystkim obsługa takiej inwestycji nie wymaga angażowania dużej ilości czasu. W momencie zakupu pokoju lub apartamentu, właściciel nieruchomości oddaje ją w użytkowanie wyspecjalizowanemu podmiotowi, który zarządza nim na co dzień.

Dodatkowo inwestycja w nieruchomości w modelu condo gwarantuje regularny i stabilny zysk. Najczęściej określona kwota wypłacana jest. Co ważne, samo obłożenie hotelu nie ma przełożenia na wynagrodzenie inwestora. Nie występują więc duże rozbieżności pomiędzy poszczególnymi miesiącami, co ma miejsce na przykład przy wynajmie krótkoterminowym.

To nie wszystkie korzyści wynikające z zakupu nieruchomości w modelu condo (kliknij w link, aby zobaczyć ich więcej).

Właściciele apartamentów mogą dodatkowo korzystać z pobytów właścicielskich. Podczas których nie tylko korzystają z infrastruktury hotelowej, ale również W Infinity Zieleniec system skonstruowany jest tak, że możliwość zwrotu z inwestycji wynosi nawet do 7% w skali roku - przeczytaj więcej.